Novinska agencija Beta u saradnji sa Evropskom klimatskom fondacijom organizuje panel diskusiju „(Ne)iskorišćeni potencijal Srbije u obnovljivoj energiji”, u četvrtak, 20. oktobra, u 11.00 u Medija centru (Terazije 3, Beograd).
Ovo je druga od tri diskusije na temu tranzicije sa fosilinih goriva ka obnovljivim izvorima energije, a na njoj će se razgovarati o tome koliko se u Srbiji koriste izvori obnovljive energije, koliko bi njihov udeo u proizvodnji struje mogao da se poveća i na koji način država i građani mogu to da postignu.
KLIMA101 NEDELJNI NEWSLETTER
Na panel diskusiji govoriće: Zoran Ilić, pomoćnik ministra rudarstva i energetike, Neda Lazendić, Country Manager WV International Serbia, dr Ilija Batas-Bjelić sa Instituta tehničkih nauka SANU, Milena Milosavljević, konsultantkinja za energetiku i tvorac platforme „Solarni kalkulator” i prof. dr Branko Glavonjić, redovni profesor Šumarskog fakulteta.
Moderator skupa je Petar Mitrović, šef Grupe za energetiku i prirodne resurse iz advokatske kancelarije Karanović & Partners.
Diskusija se može pratiti i uživo preko Fejsbuka, Jutjuba i sajta Medija centra.